• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj wspaniałą Hiszpanię!

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo interesujących rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Idealnym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada całe mnóstwo godnych uwagi zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

1. Dowiedz się więcej

2. Znajdź tutaj

3. Wejdź

4. Przeczytaj to

5. Więcej informacji

Categories: Rekreacja

Comments are closed.